Czarna tapeta w stare motocykle nie pojawiła się od razu. Ba, w ogóle taka nie powstała. Powstało za to siedem wersji kolorystycznych tapety w stare motocykle, ale żadna nie jest dosłownie czarna. Zanim opowiemy o naszych tapetach ściennych, pozwól, że napiszemy kilka słów o sobie. Nazywamy się Małgorzata i Michał oczywiście Dudek, stąd nazwa firmy. Razem tworzymy markę Dudek Manufaktura. Ja, Małgorzata jestem plastykiem i architektem, przysłowiową szyją. Głową zaś jest Michał, z wykształcenia prawnik i grafik komputerowy, ale od lat pracuje w branży reklamowej jako projektant i drukarz. Nasze doświadczenia wzajemnie się uzupełniają. Dlatego podjęliśmy trud stworzenia własnej firmy, dzieląc się tym, co wspólnie robimy najlepiej… i marzyliśmy o czarnej tapecie w stare motocykle.

___

Czarna Tapeta w stare motocykle, czyli jak pasję przelaliśmy na… tapetę.

Co nas zainspirowało do projektowania unikalnych tapet ściennych? Zafascynowanie pięknem, sztuką, starą architekturą, no i zabytkową motoryzacją. Ogólnie można by rzec wszystkim, co stworzył człowiek, co posiada ducha jego twórcy, czy to rzemieślnika, czy artysty. To też przyświecało nam przy budowaniu naszej marki. Stworzyć produkt, który będzie wywoływał emocje i łączył sztukę z rzemiosłem. Chcieliśmy by był autentyczny. Dlatego zaczęliśmy od starych motocykli jako pierwszego wzoru naszych tapet ściennych.

Detal tapety Stare motocykle – ołów na gładkiej strukturze Smooth Matt.

Zabytkowe motocykle to pasja Michała. Zarażenie się nią było dla mnie tylko kwestią czasu i kategorię A prawa jazdy mamy już razem. Od paru lat na wszelkie wyprawy zabiera nas, co prawda nie zabytkowy, choć już dwudziestoletni motocykl Fat Boy marki Harley-Davidson. Wiadomo, musiał być gaźnik. 😉 Natomiast czego nie mogliśmy mieć, czyli klasyka z początku XX wieku, narysowaliśmy… i tak powstała tytułowa czarna tapeta w stare motocykle. Michał wybrał swoje ulubione, ale również najbardziej klasyczne modele motocykli. Na wzorze naszej tapety ściennej znajdują się takie egzemplarze starych motocykli jak Harley-Davidson WLA, Indian Chief, BMW R-71 i Zündapp K800. Cztery ręcznie narysowane “ślicznotki” doprowadzą każdego miłośnika motoryzacji do szybszego bicia serca, zaś dopracowane najdrobniejsze detale stalowych maszyn przykują uwagę na długo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Dudek Manufaktura | dekoracje (@dudekmanufaktura)

Jedna z naszych ostatnich sesji na instagramie z tapetą Stare motocykle – ołów.

___

Kolor czarny, czyli nie do końca czarna tapeta w stare motocykle.

A co z kolorem czarnym tapet w stare motocykle? Czerń to zdecydowanie nasz ulubiony kolor. Jednak głęboka czerń nie pasowała przy doborze kolorystyki naszych tapet. Tapety ścienne rządzą się swoimi prawami. Choć są głównym elementem dekoracyjnym z racji zajmowanej powierzchni, najlepiej jeśli są tłem dla pozostałych elementów aranżacji. Dlatego też przełamaliśmy kolorystykę i stworzyliśmy męską kolekcję inspirowaną metalami. Powstała więc niezupełnie czarna tapeta w stare motocykle w 7 kolorach: stal / brąz / miedź / mosiądz / ołów / rdza / oliwka… Ostatni kolor spoza rodziny metali, ale za to tworzy militarną wersję tapety z motocyklami w odcieniu wojskowej zieleni. Najczarniejsza i chyba najbardziej elegancka ze wszystkich jest tapeta “Stare motocykle – mosiądz” z motocyklami w kolorze tytułowego metalu na grafitowym tle.

Na zdjęciu próbki tapety na materiale “Canvas” o strukturze płótna.

Zobacz wszystkie wersje tapety Stare motocykle. Kliknij poniżej w kolor tapety aby przejść do wybranego produktu w naszym sklepie.

stal

tapeta stare motocykle bmw harley indian zundapp stalowa

brąz

tapeta stare motocykle bmw harley indian zundapp braz

miedź

tapeta stare motocykle bmw harley indian zundapp miedziana

mosiądz

tapeta stare motocykle bmw harley indian zundapp mosiadz

ołów

tapeta stare motocykle bmw harley indian zundapp ołów

rdza

tapeta stare motocykle bmw harley indian zundapp rdza

oliwka

tapeta stare motocykle bmw harley indian zundapp oliwka

___

Tapeta ścienna nie tylko w męskim stylu.

Tytułowa, nie do końca czarna tapeta w stare motocykle powstała z myślą o fanach klasycznej motoryzacji. Oczywiście nie tylko dla mężczyzn. Choć mocny styl i sam wzór nie przypadnie do gustu większości kobiet, to zapewne znajdzie się sporo motocyklistek, które zakochają się w nim, tak jak ja. 😉 Dlatego taka tapeta ścienna świetnie sprawdzi się nie tylko w mieszkaniu singla. Będzie także oryginalną dekoracją w każdym wnętrzu w stylu industrialnym, loft, czy retro. Nada wyrazu sypialni, przełamie nudę w salonie. Będzie również świetnym tłem domowego biura. Ale czy ona nadaje się tylko do wnętrz mieszkalnych? Oczywiście nie. Tapeta w zabytkowe motocykle genialnie sprawdzi się na ścianie salonu barberskiego, kawiarni w stylu retro, a także biura w industrialnej aranżacji. To, że nasza tapeta sprawdzi się świetnie w każdym miejscu jest zasługą nie tylko wzoru. Równie wyjątkowe są jej właściwości. Więcej informacji o wyjątkowych cechach naszych materiałów znajdziesz klikając tutaj.

Jeśli partnerka nie zgodzi się na tapetę w sypialni, bez obaw. Mamy jeszcze plakaty w stare motocykle. 😉 Na taki dodatek zawsze znajdzie się choć kawałek ściany. W ofercie posiadamy plakaty ze starymi motocyklami w trzech wersjach kolorystycznych, na tle białym, zielonym i szarym. Są to te same modele co na tapecie czyli kultowy Harley-Davidson WLA, Indian Chief, BMW R-71 i Zündapp K800. Plakaty znajdziesz klikając tutaj.

wnętrze z tapetą stare motocykle miedź z motocyklami na grafitowym tle z plakatem indian chief na białym tle od Dudek Manufaktura

wnętrze salonu ze ścianą telewizyjną z tapetą ścienną w pomarańczowy wzór z motocyklami

tapeta stare motocykle oliwka

wnętrze salonu w męskim stylu z czarną tapetą z zabytkowymi motocyklami

tapeta stare motocykle bmw harley indian zundapp rdza

plakat poster mockupy stare motocykle wizualizacja