Fototapeta Las we mgle i jej niezaprzeczalny urok wciąż królują na salonach. Można by rzec, że w kręgach wnętrzarskich dzierży miano kultowej już fototapety. Czy jest to chwilowa moda, która się powoli kończy, czy ponadczasowy, stylowy dodatek? Skąd w ogóle wziął się jej fenomen?

Nowoczesny jasny salon z białą kanapą w naturalnym stylu z dekoracją ścienną z fototapetą z lasem we mgle.

Skąd się biorą popularne fototapety?

Choć zainteresowanie tapetami rośnie z roku na rok, to w ostatniej dekadzie, między innymi za sprawą tytułowego lasu we mgle, fototapety ścienne święcą triumfy. Czy to znaczy, że jakaś jedna firma wypromowała swój wzór i przyczyniła się do popularyzacji mglistego motywu we wnętrzach? Niezupełnie. Zdjęcie Karpat, które wzbudziło takie zainteresowanie, można znaleźć w bibliotekach grafik na tzw. stronach stockowych. Autorzy z całego świata wrzucają tam swoje fotografie, a firmy przy odpowiedniej opłacie mogą je wykorzystywać w celach komercyjnych w swoich wyrobach. Dlatego też są szeroko wykorzystywane w sklepach z tapetami. Jeśli u naszej konkurencji zauważyliście milion wzorów, to są właśnie takie zdjęcia. Oczywiście i my je możemy drukować. Jednak robimy to wyłącznie na zamówienie. Z założenia chcieliśmy promować w swoim sklepie tylko najbardziej oryginalne i przede wszystkim autorskie wzory polskich artystów. Dlaczego zatem my również mamy w naszej ofercie tę popularną fototapetę Las we mgle? O tym później.

Jedna z naszych realizacji na zamówienie z grafiką, którą znaleźliśmy na życzenie klienta.

Fototapety we wnętrzach. Hit czy kit?

Czy nie wpędziliśmy się w takim razie w kozi róg? Może fundujemy sobie kiczowatą dekorację, którą będziemy wspominać po latach z zażenowaniem? Niektórzy z Was pewnie pamiętają popularne w latach 80′ fototapety z wodospadem lub palmami. U mnie w domu była taka fototapeta. Nawet ją lubiłam. 😉 Były to jednak inne czasy i inne produkty. Tapety były cienkie, papierowe, uwypuklały nierówności ścian, a ich kolory z czasem blakły na słońcu. Przez swoje wyraziste motywy były zazwyczaj głównym, rzucającym się w oczy elementem wystroju. Dziś takie pocztówkowe widoki trącą kiczem, za to jakość tapet zdecydowanie wzrosła (aby dowiedzieć się więcej o jakości naszych tapet, odsyłam do strony – Materiały). Dziś bardziej od kolorowych wakacyjnych widoków, szukamy dekoracji ściennych, które będą dopełniać aranżację wnętrz, a nie ją dominować. Dobrze o tym wiedzą projektanci wnętrz. Obecnie to oni w dużej mierze kształtują nasz gust. Dlaczego zatem z chęcią sięgają po fototapetę z lasem we mgle?

Dyskretny urok fototapety Las we mgle.

Według nas fototapeta Las we mgle zdecydowanie zasługuje na swoje miano najmodniejszej dekoracji ściennej. Dzięki swojej prostocie, stonowanej kolorystyce w odcieniach modnej butelkowej zieleni, oraz uniwersalności motywu czerpiącego z natury pasuje niemal do każdego wnętrza. Dodatkowo tworzy wrażenie głębi, nie wychodząc na pierwszy plan. Pozostaje subtelnym tłem dla innych elementów wystroju.

Fototapeta Las we mgle w sypialni w stylu naturalnym eko w górskim klimacie z drewnianym łóżkiem na tle zamglonych gór.

Mieliśmy wiele zapytań o możliwość wydruku lasu we mgle na naszych sprawdzonych już i polecanych tapetach winylowych na flizelinie. Dlatego wychodząc naprzeciw Wam, naszym klientom wprowadziliśmy go do naszej oferty. Popularność motywu był dla nas bodźcem do stworzenia całej kategorii fototapet z motywem Lasu we mgle. W naszym sklepie znajdziesz również plakaty i obrazy drukowane na płótnie z tym motywem. Odsyłam przy okazji do kategorii: Obraz Las we mglePlakat Las we mgle

Obraz drukowany na płótnie z Lasem we mgle na tle tapety Tropikalne Liście z autorskiej kolekcji Agaty Morzyk.

Choć nam jako wykonawcom opatrzył się nieco widok mglistego lasu, za każdym razem zachwycamy się wydrukowanymi brytami tapety. Na żywo wciąż robi fenomenalne wrażenie. Matowa struktura powierzchni świetnie dopełnia gamę zieleni iglastych drzew osnutych mgłą. Las we mgle jest zdecydowanie przepiękną dekoracją, jednak dzięki swej popularności traci na oryginalności. Dlatego, gdy chcesz się wyróżnić mamy alternatywę. W naszej ofercie znajdziesz przepiękne kadry górskich widoków z autorskiej kolekcji Małgorzaty Pęcak. Zachęcamy obejrzeć, bo warto – kliknij aby zobaczyć. Może kiedyś będą one równie popularne co fototapeta Las we mgle. 😉

wnętrze nowoczesnego salonu z brązową komodą na tle fototapety Tajemnicze Bieszczady

Fototapeta Jesień w Bieszczadach z autorskiej kolekcji Małgorzaty Pęcak.

Poniżej: przykładowe aranżacje z fototapetami z motywem lasu we mgle.

jadalnia w minimalistycznym stylu ze ścianą z fototapetą z lasem we mgle z lecącym kluczem dzikich gęsi

Fototapeta Las tropikalny w Japonii na ścianie w słonecznym salonie w stylu boho z beżową kanapą z zielonymi poduszkami.

Fototapeta wschód słońca nad lasem na ścianie za łóżkiem w sypialni w stylu boho